Reklama

XIII Zjazd Związku OSP podsumowuje kadencję i wyznacza nowe kierunki działania

Delegaci Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP spotkali się na XIII Zjeździe Sprawozdawczo-Wyborczym, aby omówić efekty mijającej kadencji i wybrać nowe władze. Podczas obrad podkreślono znaczące inwestycje w bezpieczeństwo oraz przedstawiono plany na kolejne lata działalności.

Przebieg XIII Zjazdu Sprawozdawczo-Wyborczego

W minionych dniach odbył się XIII Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Delegaci omówili działalność organizacji w mijającej kadencji i wybrali władze na kolejne lata. Obrady poświęcono głównie podsumowaniu dotychczasowych działań oraz sprawom formalnym związanym z zakończeniem bieżącej kadencji.

Wybór prezesa i wiceprezesów

Uczestnicy zjazdu postanowili, że funkcję prezesa nadal będzie pełnić dotychczasowa szefowa zarządu, ponownie obdarzona mandatem zaufania do kierowania gminnymi strukturami ZOSP RP. Na stanowiska wiceprezesów wybrani zostali druh Rafał Malec oraz druh Piotr Kamiński, co zostało odnotowane w protokole zjazdu.

Reklama

Zmiany w pionie operacyjnym oraz środki na bezpieczeństwo

Zmiany nastąpiły też w pionie operacyjnym. Funkcję komendanta objął druh Mariusz Jędrzejas, a po raz pierwszy w historii oddziału powołano stanowisko zastępcy komendanta, które powierzono druhowi Łukaszowi Włoczkowi. Podczas zjazdu udzielono absolutorium ustępującemu zarządowi, wskazując na efekty wieloletniej współpracy i zaangażowania na rzecz rozwoju ochrony przeciwpożarowej oraz bezpieczeństwa mieszkańców gminy. W okresie od 18 grudnia 2021 roku do 21 czerwca 2026 roku na działania związane z poprawą bezpieczeństwa, wyposażeniem jednostek oraz rozwijaniem potencjału ratowniczego przeznaczono ponad 16 milionów złotych – wyliczono to podczas obrad.

Kierunki dalszej działalności i motto

Przedstawiciele władz oddziału przekazali podziękowania Państwowej Straży Pożarnej, Radzie Gminy, wszystkim jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych działających na terenie gminy, a także instytucjom i partnerom wspierającym realizację wspólnych przedsięwzięć. Zjazd stał się okazją do podsumowania minionych lat działalności i wyznaczenia dalszych kierunków rozwoju ochotniczego pożarnictwa oraz wzmacniania systemu bezpieczeństwa lokalnej społeczności. „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek” – to motto, które nadal będzie przyświecać działaniom druhów w nowej kadencji.

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 24/06/2026 11:18
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo tuzywiec.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości