Reklama

Zmiana na czele MZK Żywiec: Wojciech Rzyczniak nowym prezesem spółki

Po 40 latach na stanowisku prezesa Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Żywcu następuje istotna zmiana. Wojciech Rzyczniak, z wieloletnim doświadczeniem w samorządzie i zarządzaniu, obejmuje kierownictwo firmy. Nowa kadra w Radzie Nadzorczej ma zapewnić dalszy rozwój i sprawne funkcjonowanie miejskiego przewoźnika.

Zmiana na stanowisku prezesa MZK Żywiec

W Miejskim Zakładzie Komunikacyjnym w Żywcu doszło do zmian kadrowych. Decyzją Rady Nadzorczej nowym prezesem spółki został Wojciech Rzyczniak, który zastąpił na tym stanowisku Leszka Kamińskiego. Dotychczasowy prezes kierował MZK przez 40 lat, co w realiach samorządowej komunikacji miejskiej jest okresem wyjątkowo długim.

Informacja o decyzji Rady Nadzorczej

O zmianie poinformował podczas wtorkowej sesji Rady Miejskiej burmistrz Żywca Antoni Szlagor. Zaznaczył, że nowy prezes ma wieloletnie doświadczenie zarówno w działalności samorządowej, jak i w zarządzaniu jednostkami publicznymi, co ma mieć bezpośrednie przełożenie na funkcjonowanie miejskiego przewoźnika.

Reklama

Doświadczenie nowego prezesa

Przez ostatnie 21 lat Wojciech Rzyczniak pełnił funkcję przewodniczącego Rady Nadzorczej MZK Żywiec i była to istotna część jego aktywności zawodowej. Wcześniej przez 22 lata był związany ze Związkiem Międzygminnym ds. Ekologii w Żywcu, gdzie pracował między innymi jako dyrektor biura oraz kierownik jednostki realizującej projekt. To właśnie to doświadczenie ma zostać wykorzystane w pracy prezesa spółki, w tym przy planowaniu dalszego rozwoju MZK.

Zmiany w Radzie Nadzorczej spółki

Objęcie funkcji prezesa przez Wojciecha Rzyczniaka oznaczało jego rezygnację z członkostwa w Radzie Nadzorczej spółki. W związku z tym dokonano zmian w składzie tego organu i uzupełniono wakat po dotychczasowym przewodniczącym. Nowym członkiem oraz wiceprzewodniczącym Rady Nadzorczej został Maciej Trzos, który dołączył do gremium po ustąpieniu poprzedniego szefa Rady.

Reklama

Nowy układ funkcji i cel zmian

Funkcję przewodniczącej objęła Renata Szymik-Skórka, wcześniej pełniąca obowiązki sekretarza Rady, natomiast stanowisko sekretarza powierzono Karolowi Stasicy, do tej pory wiceprzewodniczącemu. Zmiany personalne mają zapewnić ciągłość funkcjonowania spółki i sprawne zarządzanie miejskim przewoźnikiem w kolejnych latach, z uwzględnieniem dotychczasowych doświadczeń kadry zarządzającej oraz specyfiki lokalnego rynku komunikacyjnego.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo tuzywiec.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości