Reklama

Zmiany na kluczowych stanowiskach w miejskich spółkach Żywca latem 2026

W Żywcu szykują się istotne zmiany personalne w miejskich spółkach i instytucjach samorządowych. Po latach pracy na emeryturę odchodzą dotychczasowi prezesi i dyrektorzy, a ich miejsca zajmują doświadczeni menedżerowie. Poznaj szczegóły tych zmian i nowych liderów, którzy będą kształtować przyszłość miasta.

Zmiany kadrowe w miejskich spółkach i instytucjach

W Żywcu zapowiedziano zmiany personalne w miejskich spółkach oraz instytucjach samorządowych. Mają one związek z zakończeniem wieloletniej pracy zawodowej przez dotychczasowych prezesów i dyrektorów, którzy przechodzą na emeryturę.

Zakończenie pracy dotychczasowych prezesów i dyrektorów

Do końca czerwca swoje obowiązki będą pełnić: dyrektor Muzeum Miejskiego Anna Tuleja, prezes Żywieckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Grażyna Kita, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego Leszek Kamiński, kierujący spółką od ponad 40 lat, oraz prezes spółki Beskid Jerzy Kliś. Władze miasta publicznie podziękowały im za wieloletnią pracę i wkład w rozwój Żywca.

Reklama

Nowe kierownictwo w Żywieckim Towarzystwie Budownictwa Społecznego

Od 1 lipca funkcję prezesa Żywieckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego obejmie Marek Regel, dotychczasowy dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Żywcu.

Zmiany w Miejskim Centrum Kultury oraz w spółkach Beskid i MZK

Po odejściu Marka Regela z Miejskiego Centrum Kultury obowiązki dyrektora MCK przejmie Aneta Brasse. Zmiany nastąpią też w spółce Beskid, której nowym prezesem zostanie Przemysław Sufa-Rajski, do tej pory prokurent i dyrektor naczelny przedsiębiorstwa. Nowym prezesem Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego został Wojciech Rzyczniak, od wielu lat związany ze spółką jako przewodniczący Rady Nadzorczej.

Reklama

Nowa dyrekcja Muzeum Miejskiego i zmiany w Radzie Miejskiej

Stanowisko dyrektora Muzeum Miejskiego po Annie Tulei obejmie Dorota Firlej, wieloletnia kustosz tej placówki. W związku z objęciem nowej funkcji zrezygnowała z mandatu radnej Rady Miejskiej, a jej miejsce w Radzie zajmie Dorota Ormaniec, po formalnym zatwierdzeniu przez Komisarza Wyborczego. Władze miasta pogratulowały wszystkim nowo powołanym prezesom i dyrektorom, życząc im powodzenia, sukcesów zawodowych oraz dobrej pracy na rzecz mieszkańców i dalszego rozwoju Żywca ,.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo tuzywiec.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości