Reklama

Mistrzyni Europy Aleksandra Jagieło prowadzi sportowe zajęcia w Szkole Podstawowej nr 5 w Żywcu

W ramach programu Lekcja WF z Mistrzem uczniowie żywieckiej piątki mieli wyjątkową okazję spotkać się z Aleksandrą Jagieło, jedną z najbardziej utytułowanych polskich siatkarek. Mistrzyni opowiadała o swojej drodze sportowej, wytrwałości oraz znaczeniu aktywności fizycznej. Spotkanie połączyło trening i inspirującą rozmowę o sukcesach i wyzwaniach w sporcie.

Sportowe spotkanie w żywieckiej „Piątce”

W Szkole Podstawowej nr 5 w Żywcu odbyło się spotkanie sportowe w ramach programu „Lekcja WF z Mistrzem”. Uczniowie poznali Aleksandrę Jagieło, jedną z najbardziej utytułowanych polskich siatkarek. Wydarzenie włączono w codzienne życie szkoły i przyciągnęło wielu uczniów zainteresowanych aktywnością fizyczną.

Doświadczenie mistrzyni Europy

Była reprezentantka Polski, wielokrotna mistrzyni kraju oraz członkini drużyny „Złotek”, która zdobyła mistrzostwo Europy w latach 2003 i 2005, poprowadziła zajęcia sportowe dla młodzieży. Podczas lekcji mówiła o swoim doświadczeniu, o tym, jak ważna była aktywność fizyczna w jej życiu i jak wpływała na kolejne etapy kariery. Ćwiczenia przeplatała krótkimi komentarzami, w których opisywała kulisy gry na najwyższym poziomie.

Reklama

Rozmowa o drodze sportowej i wytrwałości

Spotkanie stało się okazją do wspólnego treningu oraz rozmowy o wytrwałości i konsekwencji w dążeniu do celu. Aleksandra Jagieło przedstawiła swoją drogę sportową i codzienną pracę zawodowego sportowca, opisała też wyzwania związane z rywalizacją na wysokim poziomie. Mówiła nie tylko o zwycięstwach, ale też o trudniejszych momentach kariery, co nadało całej rozmowie bardziej spokojny, rzeczowy ton.

Ćwiczenia, emocje i organizacja wydarzenia

W programie zajęć znalazły się różne ćwiczenia ruchowe i elementy sportowej rywalizacji, a także czas na pytania do mistrzyni. Uczniowie z zaangażowaniem wykonywali zadania i żywo reagowali na kolejne części treningu, dzięki czemu zwykły dzień w szkole nabrał innego rytmu. Dla części młodzieży był to pierwszy bezpośredni kontakt z tak znaną sportsmenką, co widać było choćby po liczbie próśb o autograf. W trakcie zajęć często wracano do roli systematycznej pracy, determinacji i wiary we własne możliwości. Społeczność szkolna podziękowała Aleksandrze Jagieło za udział w wydarzeniu, a program „Lekcja WF z Mistrzem” został przygotowany przez Polską Siatkówkę przy wsparciu sponsora, firmy ORLEN.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo tuzywiec.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości